POMYŚLNOŚĆ FINANSOWA I MATERIALNA

FINANSE,ŻYD LICZĄCY PIENIĄDZE

ŻYD LICZĄCY PIENIĄDZE

ŻYD LICZĄCY PIENIĄDZE ŻYD LICZĄCY PIENIĄDZE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Opinie na temat obrazu przedstawiającego Żyda liczącego pieniądze lub trzymającego sakiewkę są różne, przeważają jednak w 80% pozytywne.  Ja również proponuję, aby każdy sam przekonał się jak będzie działał dla niego. Żydzi zawsze symbolizowali świetnych biznesmenów, ludzi mądrze inwestujących bardzo rozsądnych i skrupulatnych. Dlatego obraz ma dwojakie działanie: przyciąga pieniądze i chroni przed zbędnymi wydatkami.

Podpowiem, że jest kilka zasad aby zaczął przynosić powodzenie finansowe:

1)       Nie ma znaczenia czy otrzymasz go w prezencie, bez obaw można kupić samemu, ponieważ on stanowi inspirację dla naszej świadomości o roztropność i pomyślność finansową a nie magię. Spoglądając na niego powinien dobrze się kojarzyć -  z dobrobytem i bogactwem a nie biednym dusigroszem liczącym ostatnie pieniądze.

2)       Żyd powinien być w średnim wieku z brodą i siwizną - co symbolizuje jego dojrzałość, wiedzę i zdobyte doświadczenie. Zbyt młody będzie sugerował pochopne, nieprzemyślane decyzje a zbyt stary zastój i przestarzałe metody działania.

3)       W lewej dłoni może trzymać monetę - to symbol oszczędności i roztropności przy wydawaniu pieniędzy oraz mówi o szacunku (dłoń od serca) do zarobionych pieniędzy.

4)       Zawieś  obraz w korytarzu nad drzwiami wejściowymi lub po lewej stronie drzwi, która symbolizuje pomyślne interesy i zawsze przed wyjściem z domu spoglądaj na niego.

5)       Raz na jakiś czas powieś obraz odwrotnie, wtedy nagromadzone pieniądze Żyd odda domowi, w którym się znajduje. Często ma to miejsce pod koniec roku lub jeden dzień w tygodniu - w sobotę (dzień szabasu)

6)       Nie umieszczaj go w strefie bogactwa według Feng-Shui, zwłaszcza gdy masz problemy finansowe, ponieważ wtedy pogłębia się je i wpada w większe kłopoty.

7)       Jeśli nie możesz zawiesić w korytarzu, to powieś w swoim pokoju. Pamiętaj aby nie spoglądał na okno, bo wtedy pieniądze będą uciekać z domu, aby nie spoglądał na drzwi, bo pieniądze nie będą się trzymać takiego domu i aby nie był to kąt bogactwa wg Feng-Shui, czyli południowo-wschodnia część pomieszczenia. 

8)       W firmie powinien być w gabinecie szefa, aby prowadzona działalność przynosiła zyski. W sklepie lub restauracji powinien być umieszczony w pobliżu drzwi wejściowych. Wtedy wychodzący klienci zawsze będą na niego spoglądać i pierwsza ich myśl związana będzie z kręcącym się interesem.

Dobrym pomysłem może być umieszczenie wizerunku Żyda w formie kalendarza, wtedy nikt nie posądzi nas o zabobony lub niepotrzebne komentarze osób, które wolą narzekać niż pomyśleć o możliwościach jakie daje obecna rzeczywistość do gospodarności i oszczędzania swoimi finansami.